Pytanie:
Jak zapobiec automatycznemu przypisywaniu przez iTunes pustej oceny do podcastów?
Paul D. Waite
2011-02-05 22:59:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam problem z podcastami w iTunes. Oto jak to wydaje się działać:

  1. Słucham kilku odcinków podcastu i oceniam je na bieżąco. (Używam 2 gwiazdek do oznaczania podcastów do usunięcia po ich wysłuchaniu. Używam wyższych ocen w przypadku podcastów, które chcę zachować.)
  2. Kiedy już ocenię kilka (ja nie wiem ile), iTunes wydaje się przyznać „albumowi” podcastu domyślną średnią ocenę. Jest to pokazane za pomocą pustych gwiazdek, w przeciwieństwie do wypełnionych gwiazdek dla ocen przypisanych przez użytkowników.
  3. Ta ocena jest przypisywana do wszystkich odcinków tego podcastu, co oznacza:
    1. Odcinki tego podcastu nie pojawiają się już na mojej inteligentnej playliście „bez oceny”.
    2. Jeśli automatyczna średnia ocena to dwie gwiazdki, odcinki tego podcastu pojawiają się na mojej liście „Do usunięcia”.

Czy jest jakiś sposób, aby powstrzymać iTunes przed przeprowadzaniem automatycznej oceny? Może ustawienie plist czy coś takiego?

Pięć odpowiedzi:
ghoppe
2011-02-07 22:08:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie znam żadnego sposobu, aby to wyłączyć. Być może mógłbyś obejść ten problem, nadając podcastowi „album” ocenę 3 gwiazdek?

Wtedy Twoja inteligentna lista odtwarzania do usuwania mogłaby sprawdzić 2 gwiazdki. Twoja inteligentna lista odtwarzania jako „nieobrobiona” sprawdzałaby ocenę 3 gwiazdek. Twoja inteligentna lista odtwarzania dla „opiekun” może mieć ponad 4 gwiazdki…

Tak, to przyzwoite obejście - miałem coś podobnego dla jednego podcastu, kiedy to miało miejsce wcześniej.
Michael Mathews
2016-10-22 09:39:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten problem i chociaż nie używam oceny w taki sposób, jak Ty, denerwuję się, gdy nowe odcinki są automatycznie przypisywane.

Dziś wieczorem znalazłem to rozwiązanie dla iTunes 12.5.1.Wybrałem podcast, który był automatycznie przypisywany (w moim przypadku 2 gwiazdki).Jest to bardzo często aktualizowany podcast, ponieważ odcinki są krótkie.Ustawiam Widok-> Widok jako-> Lista.W prawym górnym rogu znajduje się okrąg z trzema kropkami w środku.Kliknij na to, a pojawi się opcja oceny.Ustawiłem z powrotem domyślną ocenę na brak oceny i wszystkie automatyczne oceny z pustymi gwiazdkami zniknęły, nawet w przypadku odcinków, których skończyłem słuchać.

Ach, tak, dobry okrzyk - więc domyślam się, że iTunes w pewnych okolicznościach automatycznie przypisuje albumom oceny, a następnie są one stosowane do poszczególnych utworów.
Mike Wills
2011-02-07 21:10:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy słucham programów, które chcę zapisać, mówię iTunes, aby zapisał je wszystkie. Jeśli jest kilka, których nie chcę, w końcu wychodzę tam i ręcznie je usuwam. W przeciwnym razie iTunes usunie wszystko, czego słuchałem.

Jasne - bardziej sensowne byłoby użycie słowa „nieodtworzone” jako wskaźnika, że ​​nie jestem pewien, czy chcę zachować podcast, zamiast oceny zerowej. Chodzi o to, że w rzeczywistości oznaczam wszystkie podcasty jako odtworzone od razu po ich pobraniu, ponieważ nie podoba mi się wyświetlanie wskaźnika „nieodtworzone” w elemencie źródłowym podcastów - wydaje mi się zbyt podobny do wskaźnika zadań do wykonania, czuję się lekko zestresowany.
Co? Nie lubisz oglądać 100 nieodtworzonych podcastów? Znam to uczucie. Po prostu nauczyłem się to ignorować.
Paul D. Waite
2011-05-10 20:17:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie zajmuję się tym problemem, usuwając wszystkie subskrypcje podcastów, które otrzymały automatyczną ocenę pustych gwiazdek, a następnie od razu ponownie subskrybuję je w sklepie iTunes Store. Wydaje się, że na chwilę pozbywa się pustych gwiazdek.

Jeśli zapisałem jakieś podcasty z subskrypcji, po prostu mówię iTunes, aby umieścił je w Koszu, a następnie wyciągam je z kosza i z powrotem do iTunes po ponownej subskrypcji. Wracają we właściwe miejsce, a puste gwiazdy przez jakiś czas nie pojawiają się ponownie.

Alan W. Smith
2012-04-17 06:47:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj ocenić ogólny element podcastu. Następnie kliknij po lewej stronie skrajnej lewej gwiazdy w tej samej linii. To mnie wyjaśniło.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...