Pytanie:
Czy te 10 kroków tworzenia odcinka podcastu można zautomatyzować?
TJ Luoma
2012-09-03 23:58:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po raz pierwszy próbuję nagrać coś, co stanie się podcastem i wygląda na to, że mam 10 etapów „przetwarzania końcowego”, które obecnie wykonuję ręcznie.

To całkowicie możliwe (w rzeczywistości jest to prawdopodobne), że robię to w sposób znacznie trudniejszy niż to konieczne, ale nie wiem, jak to zautomatyzować i / lub uprościć. Mam nadzieję, że inni, którzy wiedzą więcej na temat tego procesu, mogą się wtrącić i powiedzieć mi, jak to uprościć.

Zaczynam od pliku AIFF, który trzeba edytować (skracając czas na początku i zakończenie). Wydaje mi się, że to jedyny krok, którego nie można zautomatyzować.

 1. Edytuj AIFF w Fission, aby zawierał tylko nagranie.

 2. Eksportuj jako AIFF

 3. Otwórz Intro (wstępnie nagrany mp4), Outro (to samo) i nowe nagranie (AIFF) w QuickTime7

 4. Utwórz nowy dokument w QuickTime7, a następnie Kopiuj / Wklej: 1) Intro, 2) nowe nagranie i 3) Outro.

 5. Eksportuj AIFF z QuickTime7

 6. Otwórz AIFF w Levelator

 7. Importuj wyrównany AIFF w iTunes

 8. Eksportuj wyrównany AIFF do MP3 (iTunes) z określoną szybkością transmisji bitów

 9. Element listy

 10. Dodaj tagi do MP3 (iTunes ) sprawdzenie, czy we wszystkich wymaganych polach używam tych samych tagów, których użyłem w poprzednich odcinkach, z wyjątkiem tytułu odcinka, który jest inny.

Wygląda na to, że kroki 2– 10 powinno być czymś, co mogę zautomatyzować, nawet tagowanie, z wyjątkiem tytułu odcinka, który mogę ręcznie dodać przed przesłaniem go na serwer.

Więc jak mogę zautomatyzować jest lub w inny sposób ułatwić / zmniejszyć podatność na błędy?

Czy masz zainstalowany Garageband?
To nie jest pełna odpowiedź, ale może być przydatna: umieściłem [ten skrypt] (https://github.com/nathangreenstein/JSONTag) jakiś czas temu, aby pomóc zautomatyzować tagowanie plików podcastów. Ustawia tagi na podstawie zawartości pliku JSON, dzięki czemu można automatycznie ponownie użyć tagów z poprzedniego odcinka i zmienić tylko tytuł.
@patrix Kupiłem i pobrałem GarageBand z Mac App Store, ale kiedy poszedłem go uruchomić, powiedział mi, że muszę pobrać 2 GB dodatkowych plików i byłem w domu i nie mogę tego zrobić. (Mierzone połączenie satelitarne.)
Dwa odpowiedzi:
nohillside
2012-09-04 01:52:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby zapoznać się z dobrym podsumowaniem tego, jak robią to inni ludzie, zobacz Jak wykonujemy naszą pracę domową, która dokumentuje, w jaki sposób podcast Praca w domu jest nagrywany i przetwarzany:

 1. QuickTime do nagrywania dźwięku
 2. GarageBand do edycji dźwięku
 3. Levelator
 4. Studio dźwiękowe, aby dostosować częstotliwość próbkowania, zmiksuj do mono i dodaj metadane

W zależności od konfiguracji i wymagań jakościowych możesz przynajmniej połączyć punkty 1 i 2, nagrywając bezpośrednio w GarageBand, a także dodaj części intro / outro.

Lri
2012-09-04 14:39:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć sox do scalenia plików

 sox intro.aif podcast.aif outro.aif output.aif 

lame lub ffmpeg do ich konwersji do mp3

 lame input.aif -m mono -V 2 wyjście.mp3ffmpeg -i wejście.aif -c 1 -aq 2 wyjście.mp3 

i mid3v2, aby dodać tagi ID3

 sudo easy_install pipsudo pip install mutagenmid3v2 --track 1 --song 'Podcast # 1: Title' --album Podcast output.mp3 
Chociaż obie odpowiedzi są bardzo pomocne, ta dostarczyła mi bardziej szczegółowych informacji na temat automatyzacji jak największej części procesu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...