Pytanie:
Dziwne zachowanie w MS Word: użycie Command-Shift-L czasami uruchamia Safari
javadba
2015-04-08 20:38:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że Command-Shift-L były powiązane z safari. Jest to jednak również powiązane z „tworzeniem listy punktowanej” w programie Word - co jest czynnością, którą często (chcę) wykonywać.

W jaki sposób można zmienić lub wyłączyć wbudowane skróty do aplikacji (w ten przypadek safari)?

Aktualizacja W preferencjach systemowych znalazłem następujące informacje | klawiatura | skróty | aplikacje

enter image description here

Ale jak widać, nie ma tu nic specyficznego dla Safari.

Kolejna aktualizacja Właśnie zamknąłem program Word i otworzyłem go. Wygląda na to, że zachowanie zostało naprawione : pojawiają się teraz punktory. To bardzo dziwne, że podana kombinacja klawiszy konsekwentnie i powtarzalnie przekierowywała do safari przed ponownym uruchomieniem programu Word.

Kolejna aktualizacja To zachowanie się powtarza - nawet po ponownym uruchomieniu programu Word. Skrót działa kilka razy, potem trochę później - i nie rozumiem, co wywołuje zmianę w zachowaniu - skrót zmienia zachowanie na uruchamianie Safari . Po prostu nie mam pojęcia, co się tutaj dzieje.

Dwa odpowiedzi:
javadba
2015-04-08 23:10:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problem był nieco trudny do znalezienia: ten skrót jest powiązany z hasłem „Szukaj w Google”. Ale w rezultacie uruchamia się Safari - z tym, co jest w schowku, jako zapytanie do Google.

enter image description here

Rozwiązaniem jest usunięcie zaznaczenia pola wyboru „Szukaj w Google” w usługach | skróty | obszar wyszukiwania. Następnie skrót na Macu dla akapitu wypunktowanego działa poprawnie (i zawsze)

Jeśli myślisz, że kiedykolwiek skorzystasz z usługi, możesz również usunąć skrót zamiast wyłączać usługę.
Wierz lub nie, ale Command-shift-L otwierało nowy „Potwierdzenie sprzedaży” w programie QuickBooks me.Zupełnie dziwaczne, kiedy faktycznie próbowałem odflagować wiadomość e-mail w Mail.Ponownie nie znalazłem „Skróty do aplikacji”, ale wyłączenie tego pola wyboru sprawiło, że problem zniknął… trzymaj kciuki, ale pozostaje z dala.
Aktualizacja mojego poprzedniego [komentarza] (https://apple.stackexchange.com/questions/180038/strange-behavior-within-ms-word-using-command-shift-l-launches-safari-sometimes/180065#comment482660_180065).To nie zadziałało.QuickBooks nadal w jakiś sposób udaje się ukraść to naciśnięcie klawisza.
grg
2015-04-08 20:42:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdy program Word jest pierwszą aplikacją, wszystkie skróty klawiaturowe są do niej wysyłane. Dlatego ⇧⌘L utworzy listę wypunktowaną przed jakąkolwiek inną ustawioną dla niej akcją.

⇧⌘L nie jest standardowym skrótem klawiaturowym dla Safari, dlatego musisz poszukać dowolnej aplikacji, która to skonfigurowała skrót klawiaturowy, aby zastąpić program Word.

Właściwie Cmd / Shift / L to „pokaż pasek boczny” - ale to oczywiście nie powinno wpływać na nic poza Safari. Mam też skrót do usługi Cmd / Shift / L dla „Szukaj w Google”, chociaż nie mam pojęcia, skąd się wziął


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...