Pytanie:
Jak mogę przesłać duże pliki z Linuksa na iPada przez kabel lub Wi-Fi?
Stephen L
2011-01-11 12:57:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam sposobu na przeniesienie dużych plików na iPada bez używania iTunes lub wypychania i ściągania z serwera zdalnego.

Używam laptopa Ubuntu jako mojego jedynego systemu operacyjnego w tej chwili i chcę aby móc przesyłać filmy na mojego iPada. Obecnie większość moich plików przesyłam za pomocą aplikacji Dropbox, która działa dobrze w przypadku małych plików, ale jest dość powolna w przypadku większych plików i zużywa moją przepustowość. Idealnie chciałbym mieć możliwość przesyłania danych przez kabel lub przez Wi-Fi.

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Uważam, że nowsze wersje Ubuntu mają obsługę AFC wypaloną w systemie operacyjnym.Całkiem fajne!- http://askubuntu.com/a/704677/21224
Jedenaście odpowiedzi:
Anshul Choudhary
2016-03-25 04:20:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu zainstaluj aplikację VLC ze sklepu z aplikacjami i użyj funkcji transferu Wi-Fi (na pasku bocznym aplikacji vlc), aby przesyłać filmy (we wszystkich formatach rozpoznawanych przez vlc) do biblioteki vlc ....

AKTUALIZACJA : Ta metoda działa nie tylko w przypadku formatów audio / wideo, ale prawie we wszystkich formatach plików.Oczywiście VLC nie pokaże tych plików, ale można uzyskać do nich dostęp za pomocą dowolnej przyzwoitej aplikacji do zarządzania plikami, takiej jak Dokument.

Zapomniałem wspomnieć: to darmowa aplikacja!Próbowałem też przesyłać filmy zarówno w systemie Windows, jak i Linux ... oba działają świetnie!
Zajęło to dosłownie 10 sekund.Dodatkowo: po uruchomieniu VLC włącz funkcję „Udostępnianie przez WiFi” i wpisz adres URL podany w przeglądarce komputera.To wewnętrzna strona internetowa, z której można przeciągać i upuszczać pliki.Należy pamiętać, że zadziała to tylko wtedy, gdy komputer i iPad są w tej samej sieci bezprzewodowej (lub przewodowej).
sztuczka VLC jest naprawdę zgrabna i powinna być przydatna w przypadku plików wideo lub audio, ale jako bardziej ogólny mechanizm transferu jest dość ograniczona, ponieważ inne aplikacje (powiedzmy, przeglądarka PDF) nie będą w stanie zobaczyć plików VLC ...
@anarcat Nie jestem pewien, co masz na myśli, ale możesz po prostu przeciągnąć i upuścić inne formaty i działa dobrze.Udało mi się przesyłać pliki PDF za pomocą aplikacji VLC.
jasne i prawdopodobnie plik znajduje się w aplikacji VLC, ale nie jest widoczny z innych aplikacji, o ile wiem.a VLC też ich nie wyświetla, przynajmniej takie jest moje doświadczenie z tym mechanizmem.
@anarcat, Właśnie przesłałem plik pdf w tej chwili i jest on widoczny w mojej aplikacji [dokumenty] (https://apps.apple.com/us/app/documents-by-readdle/id364901807).
Nie próbowałem obsługi plików PDF, ale nie działało to w aplikacji Zdjęcia.
Krish
2011-06-06 19:01:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak! Możesz przesyłać pliki do / z iPada z Ubuntu przez USB.

 1. Zawsze możesz przesyłać pliki przez SSH / udział Samby / itp.

 2. Jednak byłoby to przez Wi-Fi, które nie jest tak szybkie jak połączenie USB.

 3. Przez USB można uzyskać dostęp tylko do / var / root / Media na iPadzie. Przydatne do umieszczania na nim filmów - musisz znaleźć sposób, aby były one widoczne na iPadzie - myślę, że potrzebujesz utworzyć listę odtwarzania?

  • Używam FileBrowser na iPadzie, a ponieważ mój iPad jest jailbreakiem, ssh in i mv przesłane pliki z / var / root / Media do / var / mobile / Applications / [ identyfikator aplikacji] /. data / Movies / . Jest wtedy widoczny w FileBrowser i można tam odtwarzać filmy.

Kroki

Zainstaluj dodatkowe repozytorium PPA

 sudo add -apt-repository ppa: pmcenery / ppasudo apt-get update 

Zainstaluj libimobiledevice-utils

 sudo apt-get install libimobiledevice-utils 

Podłącz iPada / iPoda / iPhone'a. Jest widoczny jako dysk wymienny!

Wyjaśnienie: 1. nie potrzebujesz iPada po jailbreaku 2. nie potrzebujesz ppa. Pakiet jest dostępny w systemie Ubuntu 11.10 3. Każda aplikacja, która akceptuje dowolne pliki, takie jak [Smart Disk Free] (http://itunes.apple.com/us/app/smart-disk-free/id511271604?mt=8) wystarczy (wystarczy podłączyć iPada do komputera za pomocą standardowego złącza dokującego do kabla USB i przeciągnąć i upuścić pliki)
Pierre-Verthume Larivière
2019-04-04 19:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie na Ubuntu 18 wszystko, co musiałem zrobić, to zainstalować libimobiledevice-utils z

 sudo apt-get install libimobiledevice-utils
 

a potem ponownie podłączyłem iPada, mogę teraz przeglądać mój plik dam i pobrać je tak, jak zwykłe foldery, po prostu cudowne !!!

W porządku.Zainstalowałem ten pakiet.Co następne?Jak skopiować pliki z Ubuntu 18.04 na mojego iPada?
[Ta odpowiedź] (https://askubuntu.com/a/820909/775359) pokazuje, jak zamontować iPada, a następnie może być dostępny z nautilusa.Ale nadal nie jestem w stanie znaleźć dokładnych folderów do kopiowania filmów do odtwarzania w odtwarzaczu VLC lub KM
fnord_ix
2011-01-11 14:57:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spójrz na aplikację na iOS GoodReader. GoodReader to aplikacja za 5 USD, która umożliwia przesyłanie plików z systemu Windows, Mac OS X & Linux przez Wi-Fi na iPada, iPhone'a lub iPoda Touch. Następnie możesz otwierać pliki w innych aplikacjach na podstawie typu pliku.

Goodreader? Co to jest? Książka, magazyn, strona internetowa czy aplikacja?
Goodreader pracował nad przeniesieniem plików na mojego iPada, chociaż nie mogłem ich odtworzyć, nie jestem pewien, czy to po prostu sam plik lub jak Goodreader radzi sobie z nimi, ponieważ funkcja „Otwórz za pomocą” wydaje się być zarezerwowana dla aplikacji innych firm, tj. nie można otworzyć za pomocą Wideo lub iPoda.
goodreader to aplikacja
Braiam
2020-01-11 06:33:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od iOS 13 możesz uzyskać dostęp do udziałów SMB za pomocą aplikacji Pliki.Po prostu skonfiguruj swój udział w systemie Linux (polecam udziały użytkowników), utwórz użytkownika na sambie (podczas gdy samba pozwala mieć tego samego użytkownika Linuksa, wymaga użycia narzędzi specyficznych dla samby do skonfigurowaniahasło) i użyj opcji „Połącz z serwerem” w aplikacji Pliki na urządzeniu z systemem iOS.

Debasis Das
2020-07-19 11:17:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Zainstaluj Zip & RAR File Extractor na swoim iPadzie
 2. Utwórz na komputerze z systemem Linux folder zip zawierający pliki, które chcesz przesłać.
 3. Otwórz aplikację Zip extractor na iPadzie, a następnie przejdź do Wi-Fi Transfer.Wyświetli adres internetowy.Wpisz ten adres w przeglądarce internetowej w systemie Linux.Dostępna jest opcja „Prześlij pliki”, wystarczy kliknąć i przesłać plik zip, a następnie przesłać.
 4. Otwórz pliki iPada, przejdź do „Na moim iPadzie”, a następnie przejdź do folderu „Zip Extractor”.Możesz zobaczyć, że plik został przesłany.Dotknij tego pliku zip, a zobaczysz, że plik został rozpakowany.
Cześć, witaj w „Ask Different”.To naprawdę jasna i pomocna odpowiedź.Dziękuję Ci!
mael
2011-01-29 03:45:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FileBrowser jest bardzo dobry do przesyłania plików.

DaveTheRave
2014-10-04 01:05:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy to zadziała dla wszystkich, ale mogę pobrać filmy (mp4, nie wypróbowałem żadnego innego formatu) na iPada za pośrednictwem aplikacji „Dokumenty” ze sklepu z aplikacjami. Kiedy podłączam iPada do komputera za pomocą kabla USB, pojawia się folder o nazwie „Dokumenty na iPadzie TWOJEGO IMIENIA”. W tym mogę otworzyć folder aplikacji Dokument i po prostu przeciągnąć i upuścić. Pliki pojawią się w aplikacji, a następnie… magia!

Mayuresh A. Kulkarni
2015-04-25 17:50:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedyś przesyłałem pliki do Dropbox i pobierając pliki za pomocą aplikacji Dropbox na moim iPadzie.

Jest inny sposób, który nie wymaga internetu, a jest to aplikacja o nazwie „dysk bezprzewodowy”. Dzięki temu w zasadzie łączysz iPada z laptopem, tworząc hotspot Wi-Fi i przesyłając pliki. Ale mój iPad nie może połączyć się z Wi-Fi utworzonym przez mój nowy laptop. (problem z połączeniem Wi-Fi z nieznanego powodu) ..... co mam zrobić? Nie mam teraz internetu.

Wykonaj następujące czynności (po zainstalowaniu aplikacji):

 1. po prostu podłącz iPada do laptopa za pomocą kabla USB.
 2. Widzisz „dokumenty na iPadzie” jako napęd USB (jako zewnętrzny pendrive)
 3. otwórz dokumenty na iPadzie> widzisz różne aplikacje, które masz na iPadzie
 4. Zobaczysz na liście "dysk bezprzewodowy", otwórz go, klikając dwukrotnie.
 5. Zobaczysz folder "dokumenty", otwórz go.
 6. Zobaczysz, że folder jest pusty, jeśli jest używany po raz pierwszy. Po prostu skopiuj to, co chcesz skopiować na iPada do tego folderu i gotowe!

Teraz wystarczy otworzyć aplikację „dysk bezprzewodowy” na iPadzie, a zobaczysz przesłane pliki. Stuknij w dowolny dokument, zostaniesz zapytany, której aplikacji chcesz użyć do otwarcia / uruchomienia pliku, wybierz odpowiednią aplikację i możesz użyć tego pliku na swoim iPadzie.

John Patterson
2016-02-29 11:56:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pobierz blokadę folderów na iPada i korzystaj z funkcji transferu plików WiFi. https://itunes.apple.com/us/app/apple-store/id372925917?pt=329691&ct=fa&mt=8

Tom
2017-04-21 15:54:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zainstaluj Phone Drive Free ze sklepu z aplikacjami.Nie musisz jailbreakować swojej idevice.
Phone Drive Free poda adres urządzenia.Wprowadź to do swojej przeglądarki internetowej.Przeglądarka zapewnia interfejs do przeciągania i upuszczania plików.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...