Pytanie:
Nowo zainstalowane programy zawsze pojawiają się w Finderze z dyskami zewnętrznymi
Teusz
2019-05-13 11:28:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego nowo zainstalowane programy zawsze pojawiają się na dyskach zewnętrznych w Finderze na moim MacBooku?

Na przykład właśnie zainstalowałem Zotero i bez problemu go otworzyłem, ale widzę go na liście pod moim zewnętrznym USB w wyszukiwarce z małą ikoną wysuwania z boku.Boję się, że jeśli naciśnę przycisk wysuń, usunę program i stracę pracę.

Dlaczego pojawiają się tam nowo zainstalowane programy?

Aby wyjaśnić, to, co widzisz, * nie * jest zainstalowanym programem.Jest to obraz dysku wirtualnego, z którego instalujesz program, kopiując go do folderu Aplikacje.
Jeden odpowiedź:
benwiggy
2019-05-13 11:36:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pobrana aplikacja często pojawia się w „obrazie dysku” (pliku .dmg).Jest to wolumin wirtualny, który po uruchomieniu pojawia się tak samo jak inne dyski na pulpicie.

Stamtąd musisz skopiować aplikację do swojego folderu / Applications.(Obrazy dysków często zawierają alias do folderu Aplikacje, więc możesz łatwo upuścić aplikację w tym folderze.
Lub, jeśli obraz zawiera aplikację lub pakiet instalatora, musisz uruchomić aplikację instalacyjną.

Gdy to zrobisz, możesz wysunąć obraz dysku i wyrzucić plik .dmg.Jeśli nie skopiowałeś aplikacji ani jej nie zainstalowałeś, musisz najpierw upewnić się, że zostało to zrobione.

Dopiero co zdałem sobie sprawę, jak staroświeckie jest to doświadczenie: bierzesz płytę CD, montujesz ją w napędzie i instalujesz aplikację z tego napędu.
Jest tak staroświecki, że jest to jedno z miejsc, w których zobaczysz ślady systemu operacyjnego NextStep w nowoczesnych komputerach Mac.Gdzieś w oknie jest zabawnie wyglądający symbol X i jest to trochę interfejsu użytkownika NextStep na Macu.
Alternatywą byłoby „instalowanie” aplikacji przez początkujących w folderze Pobrane (po prostu rozpakowanie itp.).W każdym dniu przejdę archaiczne „ups”;)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...