Pytanie:
Routing iMessage z wieloma urządzeniami - wymuszanie dostarczania wiadomości SMS
stuffe
2013-09-25 21:09:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam krewnego, który obecnie podróżuje za granicę. Nie używają roamingu danych na swoim iPhonie, ale czasami łapią Wi-Fi w jakimś hotelu lub kawiarni.

Mam problem z komunikacją z nimi, który zasadniczo wygląda następująco:

  • Kiedy wysyłają do mnie wiadomość przy użyciu połączenia danych, otrzymuję iMessage tak, jak powinienem.
  • Jeśli będą nadal korzystać z połączenia danych, gdy odpowiadam, otrzymają je
  • Jeśli nie. na połączeniu transmisji danych, zostanie on wysłany do mnie SMS-em
  • Kiedy odpowiadam na tego SMS-a, wiem, że zostawili w domu włączonego iPada i dlatego wszystkie wiadomości są wyświetlane jako dostarczone ponieważ najpierw docierają do tego urządzenia, a nie do jej telefonu, więc nie mogę jej wysłać SMS-a

Czy istnieje sposób, aby wymusić wysłanie wiadomości do odbiorcy jako wiadomość SMS, jeśli mają skonfigurowany numer telefonu jako adres odbiorczy na drugim urządzeniu, które jest aktywne i dlatego najpierw odbiera wiadomości przez dane?

Dwa odpowiedzi:
bmike
2014-11-11 19:47:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każdy, kto miał iPhone'a, może teraz wyrejestrować ten numer telefonu z usługi iMessage pod adresem https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage

W przeszłości , musiałeś wiedzieć, aby wyłączyć iMessage przed wyjęciem karty SIM z urządzenia, aby osiągnąć to samo, ale wyraźnie ludzie potrzebowali tego, że jest to opcja samoobsługowa od Apple do zarządzania statusem iMessage.

Następnie możesz wysłać im SMS-a lub iMessage i wiedzieć, kiedy iMessage naprawdę ląduje na urządzeniu, które jest w stanie na nie odpowiedzieć. Nie rozwiązuje to idealnie sprawy, ale dla wielu będzie idealnym sposobem na niezawodne odbieranie wiadomości z urządzeń innych niż iPhone.

killswitch
2013-10-01 17:53:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie na chwilę sieci i spróbuj wysłać ją jako SMS, jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przeciwnym razie przytrzymaj niebieski dymek przez sekundę i dotknij opcji „Wyślij jako wiadomość tekstową”. Używam do tego na iOS 5, nie jestem pewien, czy to zaktualizowało się na iOS 7, ponieważ nie testowałem do tej pory.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...