Pytanie:
Wyłącz używanie rozszerzonego atrybutu „com.apple.quarantine” na Mojave
Kenny83
2019-10-21 20:52:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno dostałem Mojave.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy możliwe jest wyłączenie korzystania z rozszerzonego atrybutu „com.apple.quarantine” dla wszystkich aplikacji, które mam teraz lub które będę pobierać w przyszłości?Dzięki!

Dwa odpowiedzi:
Udhy
2019-10-21 22:03:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, oto rozwiązanie, za pomocą którego możesz je całkowicie wyłączyć.

 1. Otwórz Terminal
 2. Wpisz następujące polecenie

   sudo defaults write com.apple.LaunchServices LSQuarantine -bool NIE
  
 3. Następnie uruchom ponownie i powinieneś być ustawiony.

Jeśli chcesz wyłączyć kwarantannę dla już pobranych plików

 1. Otwórz Terminal.
 2. Wykonaj następujące polecenie:

   xattr -l /path/to/application/applicationName.app
  
 3. Zobaczysz wyniki podobne do:

  enter image description here

Aby ręcznie usunąć atrybut rozszerzony, wpisz następujące polecenie w Terminalu

 xattr -d com.apple.quarantine /path/to/application/applicationName.app
 
@Tetsujin i Udhy - To polecenie wygląda znajomo z ostatniego razu, gdy korzystałem z OS X (El Capitan w 2016 roku!).Jak na ironię, właśnie zdałem sobie sprawę, że nie jest to poważny problem, jak się początkowo wydawało, ponieważ mam teraz wszystkie aplikacje, których potrzebuję, zainstalowane i nie dręczą mnie.Ale jeśli / kiedy znajdę potrzebę zainstalowania innego, dam wam znać, czy to rzeczywiście działa.Jednak Udhy może na razie mieć akceptowanego przedstawiciela odpowiedzi :-) Tetsujin, w każdym razie dziękuję za próbę pomocy i za bycie „najszybszą bronią na zachodzie”… być może najszybszą bronią, jaką kiedykolwiek widziałem na stronie SE!
Hmm ... nie, to polecenie chyba nie pomogło - po prostu pobrałem nowy instalator .pkg i nadal otrzymałem okno dialogowe, nawet po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, jak sugeruje @Tetsujin :-( Myślę, że mogę żyć z irytacjąwyskakujące okno dialogowe, ponieważ rzadko pobieram / instaluję cokolwiek innego na tym Macu. Chciałem tylko ostrzec przyszłych czytelników, że potrzebne jest inne rozwiązanie.
Dziękuję Ci!`xattr -d com.apple.quarantine MojaAplikacja.app` był jedynym sposobem zezwolenia mojej aplikacji na dostęp do jej plików zasobów.Najwyraźniej flaga kwarantanny zapobiega wywołaniom `chdir`, których używam do ładowania zasobów w katalogu sąsiadującym z aplikacją. Czy dlatego wszyscy wypuszczają oprogramowanie Mac w obrazach dmg, aby uniknąć głupiego tagowania przez Apple wszystkiego, co wyodrębniono z plików zip?Taki ból.
Tetsujin
2019-10-21 20:53:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszy bieg zamiast dwukrotnego kliknięcia & wybierz Otwórz.

Gotowe.

Alternatywnie wyłącz SIP &, a otrzymasz tę opcję z powrotem, w Security & Privacy…

enter image description here

… chociaż nadal otrzymujesz „czy na pewno?”wiadomości, możesz po prostu powiedzieć „OK”

Po komentarzach: Może być konieczne ustawienie tego w terminalu

 sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.security GKAutoRearm -bool NIE
 

Od Trwale zezwalaj na aplikacje pobierane „z dowolnego miejsca”

Stary, poważnie dałbym ci +1000 głosów, gdybym mógł.Na pewno zaakceptuję tę odpowiedź, gdy tylko będę w stanie (za 6 minut podobno lol).Dziękuję bardzo!
Właściwie wygląda na to, że wyłączenie SIP na Mojave tak naprawdę nie przywraca tej opcji "gdziekolwiek" ... Wyłączyłem ją, zrestartowałem i nadal nie mogę zezwolić z dowolnego miejsca :-(
hmmm… może ja też to zrobiłem… https://apple.stackexchange.com/a/198123/85275 - dodając do odpowiedzi
OK, spróbuje ... jeszcze raz dziękuję :-)
Życzę powodzenia - daj nam znać, jak idzie.Przy okazji, zdjęcie pochodziło z mojego własnego Maca Mojave, więc najwyraźniej w pewnym momencie udało mi się to zrobić… Po prostu nie pamiętam całkiem * jak *;)
LOL, nie martw się, dzięki kolego :-) Wypróbowałem polecenie i nic nie zrobiło z tym panelem wstępnym, ale może wymagane jest ponowne uruchomienie ...?Będzie lyk, gdy będę miał szansę na ponowne uruchomienie (uruchamianie długiego zadania wsadowego atm: P)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...